Odnawialne źródła energii zdobywają coraz większą popularność zarówno w obszarze biznesowych inwestycji, jak i gospodarstw domowych. Instalacje fotowoltaiczne to jedne z najbardziej opłacalnych i skutecznych rozwiązań, jeśli celem jest pozyskiwanie energii pochodzącej z natury. W przypadku oferty skierowanej dla firm z fotowoltaiką wiąże się wiele korzyści zarówno energetycznych, jak i finansowych.

Atrakcyjne programy wsparcia skierowane dla firm

Pomimo że większość programów wsparcia lub dotacji przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, istnieje kilka sposobów na uzyskanie dofinansowania. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Do korzystania z niej upoważnieni są zarówno właściciele budynków mieszkalnych, jak i przedsiębiorcy. Pozyskanie ulgi polega przede wszystkim na odliczeniu podatkowym od dochodu wydatków związanych z wykonaniem oraz zakupem elementów instalacji fotowoltaicznej.

Dla właścicieli firm, którzy ponoszą dosyć duże zużycie energii (powyżej 2GWh) skierowany jest atrakcyjny program dofinansowań “Energia Plus”. Z jego pomocą klienci mogą skorzystać z dotacji lub pożyczki w celu montażu i wykonania instalacji typu OZE. Wartość programu wsparcia to nawet 50 tysięcy złotych w formie dotacji. Bez względu rodzaj dofinansowania warto pamiętać o tym, że fotowoltaika, a także inne odnawialne źródła energii to inwestycje, które zwracają się w naprawdę szybkim tempie!

Redukcja kosztów działalności

Odnawialne źródła energii, a zwłaszcza fotowoltaika to skuteczny sposób na obniżenie kosztów związanych z konsumpcją energii w firmie. Ze względu na to, że na rynku obserwujemy częste podwyżki i zmiany w stawkach cen prądu, warto o tym pamiętać. Klienci wybierający energię z OZE gwarantują swojej firmie nie tylko ciągły dostęp do prądu bez względu na warunki atmosferyczne, ale również minimalizują koszty, dopasowując moc i charakterystykę instalacji do obiektu.

Niezależność i samowystarczalność na rynku

Szczególnie atrakcyjnym i skutecznym sposobem na zaoszczędzenie — a nawet darmowy prąd dla firmy jest montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Pozyskiwana takim sposobem energia może pokryć zapotrzebowanie na moc sprzętu, z którego korzystają pracownicy. Dzięki temu wszelkie koszty związane z wytwarzaniem energii i jej zużyciem zostają znacząco zmniejszone, co widać szczególnie w skali rocznej. Dodatkowym atutem jest niezależność energetyczna — właściciel firmy nie musi obawiać się żadnych przerw lub problemów w zakresie dostawy prądu.

Pozytywny wizerunek firmy na bazie eko rozwiązań

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawiła, że coraz częściej to właśnie firmy wprowadzające rozwiązania przyjazne środowisku zyskują uznanie wśród klientów indywidualnych lub przedsiębiorstw. Warto zdawać sobie sprawę, jak duży wpływ na środowisko mają sposoby pozyskiwania energii, a zwłaszcza korzyści związane z instalacjami OZE. Aby zwiększyć atrakcyjność w oczach innych warto wprowadzić skuteczne i nowoczesne metody — w tym najbardziej wyróżniające się instalacje fotowoltaiczne.

 

Czy instalacje fotowoltaiczne dla firm są opłacalne? Oczywiście!

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu renomy i jakości swojej firmy postaw na innowacyjne metody pozyskania energii.

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, jak w praktyce wyglądają wszystkie korzyści związane z fotowoltaiką!